top of page

Slovník pracovních marketingových pozic - II. část

V minulém díle tohoto seriálu jsme se podívali na 5 pozic z marketingu. Pamatujete si některé z nich? Dnes se pojďme podívat na další z nich.

<a href="https://www.freepik.com/free-photo/group-diverse-people-having-business-meeting_2894621.htm#query=marketing&position=1&from_view=search&track=sph">Image by rawpixel.com</a> on Freepik
Kolik pracovních pozic v marketingu znáte? foto Freepik.com

6) HR business partner

Člověk na této pracovní pozici má za úkol nabírat nové zaměstnance, plánuje školení těch stávajících a řeší jejich odměňování.


7) Sales manager

Náplní jeho práce je především plnění prodejních plánů. Vede obchodní tým a spolupodílí se na plánování obchodní strategie.


8) SEO specialista

Odborník na optimalizaci webů pro vyhledávače, jejichž účelem je dosažení konverzních pozic v neplacených výsledcích vyhledávání. Jednodušeji, SEO specialista upravuje web tak, aby byl pro uživatele co nejužitečnější a dokázal jim nejlépe odpovědět na dotaz, který zadali do vyhledávače.


SEO - Jedná se o anglickou zkratku pro slova “Search Engine Optimization”. Pojem můžeme definovat jako dlouhodobý proces vylepšování webu s cílem zvýšení jeho viditelnosti v neplacených (organických) výsledcích vyhledávání na relevantní klíčová slova.


Klíčová slova - Jsou to ta slova, která lidé používají při vyhledávání pomocí vyhledávače. Když používáte klíčová slova, optimalizujete texty.


9) Content specialist/Content manager

Neboli správce webového obsahu je zodpovědný za navržení plánu strategie komunikace se zákazníky. Jeho funkce se může podobat funkci Copywritera, ale na rozdíl od něj se nestará pouze o tvorbu konkrétních textů. Má za úkol sestavit celou strategii, kde, jak a s kým komunikovat.


10) UX specialista/UX designer

Zkratka UX sama o sobě znamená “User experience”, tedy uživatelská zkušenost. UX design se věnuje navrhováním různých řešení tak, aby co nejlépe sloužila uživateli - jak ve fyzickém, tak ve virtuálním světě.

Dejme si příklad, UX specialista vám může navrhnout uživatelsky přívětivý web, stejně tak i mobilní aplikaci.


Přívlastek na konci pracovní pozice

Co znamená Senior či Junior u dané konkrétní pracovní pozice?


Tento přívlastek neurčuje věk člověka, který vaši pracovní pozici obsadil. Slovo Junior za pracovní pozicí vyjadřuje, že pracovník ještě nemá s prací na této pozici příliš zkušeností. Zpravidla jde o formální zdůvodnění, proč má zaměstnanec dostávat nižší plat než jiní pracovníci na stejné pozici bez přívlastku “Junior”. “Senior” naopak znamená, že daný člověk již zkušenosti má.


3 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page