top of page

Influencer marketing II. - jak najít správného influencera

V minulém článku jste si mohli přečíst o úvodu do influencer marketingu. Pojďme si tedy nejprve shrnout, proč je výhodné využít influencer marketingu do 5 bodů:


1) Lidé věří ostatním lidem a jejich recenzím.


2) Influcencerskou reklamu nelze zablokovat.


3) Sledující vzhlížejí ke svému influencerovi.


4) Unikátní obsah přímo pro vás.


5) Relevantní publikum.


Influencerka natáčející reklamu, foto Freepik.com

Jak ale najít vhodného Influencera?

V první řadě byste neměli hledět pouze na množství sledujících. Pro zajímavost - některé “celebrity” si s oblibou své sledující nakupují, a tak může být skutečný počet followerů mnohem nižší. Avšak není obvykle těžké takového člověka prokouknout.

Důležité je si před zvolením udělat malý průzkum, jak aktivní tato osobnost je, a zda má vyšší míru zapojení na svých účtech.

Dále je velmi důležité mít na paměti svou cílovou skupinu a vybrat takového influencera, který bude mít právě na toto publikum co největší vliv. Prozkoumejte obsah, který sdílel v minulosti, váš influencer by měl sdílet podobné hodnoty, jako váš brand!

Pokud chcete propagovat produkt či službu, která je k dostání pouze v určitém městě, vyberte si podle toho i vašeho influencera.


Členění influencerů

Mikro influenceři - Jejich síť často prokazuje vysokou úroveň důvěry a angažovanosti, což znamená, že jejich imprese má vyšší hodnotu. Obvykle mívají od 1 do 50 tisíc sledujících.


Makro influenceři - Sledující se jim pohybují okolo 100 tisíc a jsou považováni za vůdčí osobnosti ve svém oboru, mohou to být mediálně známé osobnosti.


Mega influenceři - Sledovanost by měli mít od půl milionu výše. Je vhodné je využít především pro masové kampaně nebo uvádění nového výrobku na trh.Pomůžeme vám s hledáním!

Tento způsob propagace je dnes velice populární a výhodný. Pokud jste nad jeho využitím přemýšleli, věříme, že po přečtení celého článku budete mít jasno, zda se jedná o formu spolupráce, která je vhodná pro vaši firmu nebo produkt. Pokud ano, ozvěte se nám a my vám rádi poradíme.


5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page